top of page
nikky.jpg

NIKKY

Bez notebooku ani ránu

Uzavření škol kvůli pandemickým opatřením zasáhlo mnoho rodin v České republice. Postihlo i Pospíšilovi z maličké obce ve Středočeském kraji. Především díky příspěvku nadace Etela mohla Nicola úspěšně absolvovat distanční výuku.

 

Obecně prospěšná společnost Etela totiž poskytla příspěvek na nákup notebooku, bez něhož by šesťačka Nicol nemohla plnit vyžadované školní povinnosti. Táta Roman se sám stará o čtyři děti a počítač pro nečekanou distanční výuku byl pro něho prakticky nedostupný.

Dvanáctiletá Niki, nejstarší ze čtyř sourozenců Pospíšilových, tak i přes uzavření školského zařízení mohla plnit nejrůznější úkoly a také komunikovat v době nejtvrdšího lockdownu se svými spolužáky a dalšími kamarády.

Příspěvek od Etely stačil na parádní „mašinu“ – sedmnáctipalcový notebook značky HP s operační pamětí 8 GB a interní 1 TB. Displej 17,3" SVA s rozlišením HD+ (1 600 x 900) s antireflexní úpravou a podsvícením WLED „pohání“ grafická karta AMD Radeon™ 530, takže se dá použít jak ke sledování výukových videí, tak k hraní počítačových her.

Temně černá plnohodnotná ostrůvková klávesnice s numerickými klávesami, TouchPadem s podporou více dotykových gest a webová kamera HP TrueVision HD s integrovaným digitálním mikrofonem umožňují Nicole nejen vytvářet složitější zadání druhého stupně základní školy, ale rovněž komunikovat s třídou v rámci povinné školní platformy Microsoft Teams.

Nicola Pospíšilová se tak s finančním příspěvkem od obecně prospěšné společnosti Etela stala plnohodnotnou žákyní základní školy, nemusela během covidových restrikcí do vzdálené školy docházet pro úkoly a i když jen přes monitor notebooku mohla udržovat sociální vazby se svými vrstevníky.

bottom of page