top of page
ella.jpg

ELLA

Přes balanční podložku ke kytaře

Na první pohled je Ella normální děvčátko. A do jejích tří let jím i byla, byť porod v jedna- čtyřicátém týdnu (sic!) nebyl zrovna bez komplikací, neboť jako novorozenec byla lehce přidušena vlastní pupeční šňůrou. Následné vyšetření na neurologii neobjevilo žádné poruchy, následný tříletý vývoj byl naprosto v mezích normy.

Pak však přišlo očkování, po které se dívenka výrazně změnila.

 

Ve školce odmítala být součástí kolektivu, radši stála opodál s otevřenou pusou. A když byla nucena se zapojit, dostávala prudké záchvaty nekontrolovatelného vzteku. Zároveň se jí zhoršil zrak. Aktu- álně má kvůli tupozrakosti již osm dioptrií! Aby toho nebylo málo, onemocněla jí játra a objevil atopický exém.Fyzické potíže se však zkombinovaly s duševní změnou, která byla diagnostikována jako ADHD s poruchou pozornosti a Aspergův syndrom.

 

Ella je živá dívka, která si oblíbila hru na kytaru. K tomu však potřebuje velmi vyvinutou jemnou motoriku, s níž má ale holčíčka trošku problém. Proto její máma Zdeňka požádala obecně prospěšnou společnost Etela o příspěvek na balanční podložku Eduplay Maze, díky níž si Ella zlepšila koordinaci pohybu a prostorovou orientaci a zároveň si posiluje stabilizační svalové partie. Děvčátko bere cvičení jako hru, neboť je balanční podložka vybavena labyrintem, prostřednictvím kterého se snaží nejen balancovat také rozpohy- bovat míčky.

Několikatisícový dar od Etely přispěl na rozvoj jemné motoriky Elly, která si tak může na kytaře zkoušet drnkat své oblíbené písničky.

bottom of page