top of page
eliska.jpg

ELIŠKA

Naprosto rozdílná dvojčata ​

Dělí je pouze několik minut, ale přesto jsou úplně odlišná. Nemůže za to ge- netika, ale životní smůla. Zatímco Filip je bystrý kluk, tak jeho sestra Šárka má kvadruparézu způsobenou dětskou mozkovou obrnou. A přitom se oba narodili naprosto zdraví ve Fakultní nemocnici na brněnském Obilném trhu.

Den před odchodem z porodnice ale jejich máma Lenka zjistila, že na sesterně, naprosto osamoceně leží jedno z jejích dvou právě narozených dětí a má cya- notické rty (fialové, způsobené nedostatkem kyslíku).

 

Coby zdravotní sestra oka- mžitě poznala obrovský problém a i přes rychlou intubaci došlo u její dcery Šárky k trvalému poškození mozku!

 

Pozdějším šetřením bylo zjištěno, že k doživotnímu postižení došlo vdechnutím podávaného mléka a předčasným položením dítěte do postýlky bez následného dozoru.

Aby toho nebylo málo, odešel od nich po po- rodu manžel, takže Lenka Findejsová zůstala na péči o dvojčata naprosto sama! Šárka zbožňuje koupání a tak i díky příspěvku na upravený automobil od nada- ce Etela může celá rodina jezdit do okolních bazénů.

Automobil však neslouží jen k zábavě! Máma Lenka vozí v pracovní dny svoji dceru do speciální školy Kociánka v jedenáct kilometrů vzdálené čtvrti Královo Pole. Příspěvek od obecně prospěšné společnosti Etela tak aspoň trochu usnadnil těžký život rodině Findejsových.

bottom of page